Analógové vysielanie STV 2 a Markízy z vysielača Úložisko vypnuté

23.03.2011 10:58

Dotknuté okresy: RK a LM.

Ak ste prijímali STV 2 a Markízu na kanáloch CH 27 a CH 22, čakajú vás zmeny. Ak ešte nemáte zakúpený DVB-T prijímač, alebo satelit, skoro na celom Liptove môžete pokračovať v analógovom príjme a to zo susedných vysielačov. Skúste preladiť na Krížavu STV 2 CH 35 alebo na Kráľovu hoľu STV 2 CH 30 a Markíza CH 42. Je to iba dočasné riešenie, pretože do konca júna sa vypnú skoro všetky vysielače s veľkým výkonom. Ak máte nový televízor s DVB-T tunerom, stačí ho preladiť na nižšie uvedené kanály. Ak sa rozhodnete zakúpiť set-top box dám vám niekoľko rád, čo si treba všímať pri jeho kúpe:

1, Všimnite si, či má váš televízor pripojenie pre scart kábel, ak nemá musíte si zakúpiť set-top box s UHF modulátorom.

2, Pripojte set-top box k televízoru, pomocou scart kábla, alebo koaxiálneho kábla (v prípade set-top boxu s UHF modulátorom), pripojte anténu k set-top boxu.

3, Pre slovenské DVB-T treba anténu otočiť do vertikálnej polohy, no ak vidíte priamo na vysielač, môže ostať aj v horizontálnej.

4, Na set-top boxe spustite automatické ladenie programov, ak sa rozhodnete programy scanovať ručne, na set-top boxe navoľte nasledujúce kanály:

CH 68 a stlačte scanovať, malo by vám nascanovať programy TV JOJ, STV 1, STV 2, Markíza. Do 07. 04. 2011 budú z vysielača Úložisko spustené ďalšie multiplexy a to CH 26 STV 1, STV 2, STV 3 a CH 59 JOJ, JOJ PLUS, Markíza, Doma.

CH 61 TV JOJ, STV 1, STV 2, Markíza.

Možné problémy:

Obraz kockuje, alebo vôbec nejde

Presmerujte anténu, prípadne ju dajte do inej polohy, alebo na iné miesto.

Obraz na CH 68 pravidelne vypadáva

Príčinou nie je set-top box, ani anténa, ale koordinácia GE-06. Keďže vysielač Krížava a Úložisko majú rovnaký kanál CH 68 a sú na Liptove rovnako silné, set-top box si nevie vybrať z ktorého vysielača má prijímať signál. Nie je to chyba set-top boxu.